Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Zgierzu

DROGI - PRACE WYDZIAŁU

Zima nie taka straszna . . .   (dodano 17-02-2015 18:23)

Zima 2015 - Drobne naprawy na jezdniach (foto1) Mimo, że do końca zimy kalendarzowej jeszcze daleko to aura wysyła sygnały wiosny. Dodatnie temperatury pozwoliły na wykonanie drobnych napraw na jezdniach.
Zima 2015 - Drobne naprawy na jezdniach (foto2)Zima 2015 - Drobne naprawy na jezdniach (foto3)

Przeróbki ciągu pieszego w obrębie wiaduktu kolejowego przy ul. Dygasińskiego (foto1)

Kilka dni "na plusie" umożliwiło również dokończenie przeróbki ciągu pieszego w obrębie wiaduktu kolejowego przy ul. Dygasińskiego.

Przeróbki ciągu pieszego w obrębie wiaduktu kolejowego przy ul. Dygasińskiego (foto2)
Akcja zima na drogach gruntowych w Zgierzu   (dodano 12-02-2015 19:15)

Wydział drogowy realizuje "Akcję Zima" na terenie Zgierza w ramach umowy z Urzędem Miasta Zgierza.

Akcja zima na drogach gruntowych w Zgierzu (foto1) Akcja zima na drogach gruntowych w Zgierzu (foto2) Akcja zima na drogach gruntowych w Zgierzu (foto3)
Realizacje Wydziału Dróg w roku 2014   (dodano 22-01-2015 18:53)

Przebudowa ul.Piłsudskiego na zlecenie Powiatu Zgierskiego (foto1) Minął 2014 rok obfitujący w szereg robót drogowych realizowanych przez Wydział Drogowy naszej firmy. Oprócz realizowanych na zlecenie Gminy Miasto Zgierz, zadań związanych z bieżącymi naprawami infrastruktury drogowej, budowy nowych ciągów komunikacji pieszej i parkingów, podjęliśmy wyzwania, wykonania zadań także dla innych podmiotów. Warto odnotować tutaj realizację (po wygranym przetargu) przebudowy ul. Piłsudskiego na zlecenie Powiatu Zgierskiego.
Przebudowa ul.Piłsudskiego na zlecenie Powiatu Zgierskiego (foto2) Przebudowa ul.Piłsudskiego na zlecenie Powiatu Zgierskiego (foto3)


Innym podmiotem, który korzystał z naszych usług był Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi, powierzając nam remont chodnika przy ul. Piątkowskiej.

Remont chodnika przy ul. Piątkowskiej (foto1) Remont chodnika przy ul. Piątkowskiej (foto2)


Drogowcy z MPGK realizowali również zadania poza Zgierzem. Dzięki łagodnej zimie w grudniu wykonaliśmy przebudowę ciągów pieszych przy drogach powiatowych na terenie Poddębic. Wykonanie tej inwestycji zlecił nam Powiat Poddębicki, rozstrzygając przetarg na naszą korzyść.

Przebudowa ciągów pieszych przy drogach powiatowych na terenie Poddębic (foto1) Przebudowa ciągów pieszych przy drogach powiatowych na terenie Poddębic (foto2)
Przebudowa ciągów pieszych przy drogach powiatowych na terenie Poddębic (foto3) Przebudowa ciągów pieszych przy drogach powiatowych na terenie Poddębic (foto4)


Pomocny przy realizacji części zadań był nowy nabytek firmy: koparko-ładowarka „CAT”

Koparko-ładowarka CAT (foto1) Koparko-ładowarka CAT (foto2)


Liczymy, że rok 2015 podobnie jak miniony obdarzy nas pełnym portfelem zleceń od zadowolonych klientów !!!. I warto również dodać że nie straszne nam najtrudniejsze zadania, gdyż zatrudniamy fachową i doświadczoną załogę i dysponujemy niezbędnym sprzętem!!!.
Remont ulicy Popiełuszki   (dodano 02-07-2014 13:01)

Przebudowa fragmentu ulicy Popiełuszki w Zgierzu Z początkiem lipca 2014 roku Wydział Drogowy rozpoczął przebudowę fragmentu ulicy Popiełuszki w Zgierzu zgodnie z umową zawartą z Gminą Miasto Zgierz. Roboty polegać będą na frezowaniu, pokryciu asfaltem, wymianie chodników i krawężników wraz z robotami towarzyszącymi. Prace potrwają do końca miesiąca.